Deputatul PSD Bogdan Ivan, fost ministru în mai multe guverne, îşi asumă responsabilitatea pentru accidentul rutier în care a fost implicat, joi, pe o stradă din municipiul Bistriţa, el explicând că nu a acordat prioritate unui autobuz pe care nu l-a văzut din cauză că bătea soarele din direcţia din care acesta circula. „Putea să fie o tragedie. A fost vina mea, pentru că nu am acordat prioritate acelui autobuz”, a explicat, sâmbătă, Bogdan Ivan.

„Eu am fost de vină pentru că nu am acordat prioritate unui autobuz pe care efectiv nu l-am văzut. Bătea soarele din direcţia din care a venit acel autobuz şi efectiv nu l-am văzut. Din fericire pentru mine şi familia mea, pentru că eram şi cu copilul meu de trei ani în maşină, a rămas doar cu câteva vânătăi şi cu o sperietură serioasă. Putea să fie o tragedie. A fost, repet, vina mea, pentru că nu am  acordat prioritate acelui autobuz”, a explicat, sâmbătă, Bogdan Ivan.

Accidentul a avut loc joi, în apropierea sediului Primăriei Bistriţa.

Maşina condusă de Bogdan Ivan, în care se alfau soţia şi copilul acestuia, a lovit un autobuz care circula regulamentar.

Share.
Exit mobile version