Reprezentativa Algeriei a învins, marţi dimineaţa, la San Francisco, cu scorul de 2-1, selecţionata Iordaniei, în etapa a doua a grupei J de la Cupa Mondială. În urma acestui rezultat, iordanienii sunt eliminaţi de la Cupa Mondială.

Pentru Iordania a marcat Al-Rashdan, în minutul 36.

Golurile Algeriei au fost înscrise de Nadir Benbouali, în minutul 69, Gouiri, în minutul 82.

Iordania: Abulaila – Nasib, Al-Arab, Dahab (Obaid – 90+1) – Haddad, Al-Rashdan, Al-Rawabdeh, Abu Taha (Abu Hasheesh – 85) – Al-Mardi (Al-Fakhouri – 76), Olwan (Sharah- 90+1), Al-Tamari (Azaizeh – 84). Selecţioner: Jamal Sellami

Algeria: Zidane – Aït Nouri (Hadjami – 85), Bensebaïni, Mandi, Belghali – Maza, Zerrouki (Bentaleb – 46), Boudaoui (Benbouali – 46)- Chaibi, Gouiri (Belaid – 86), Mahrez (Moussa – 76). Selecţioner: Vladimir Petkovic

Meciul a fost arbitrat de slovenul Slavko Vincic.

În primul meci al zilei din grupa J, Argentina a învins Austria, scor 3-0, şi s-a calificat în 16-imi.

 

În ultima etapă a grupei J, la 28 iunie, la 05.00, au loc meciurile Algeria – Austria şi Iordania – Argentina.

 

Clasament: 1. Argentina – 6 puncte, 2. Austria – 3 puncte, 3. Algeria – 3 puncte, 4. Iordania – 0 puncte.

 

 

 

Share.
Exit mobile version