Echipele Japoniei şi Suediei au remizat, scor 1-1, vineri dimineaţă, în grupa F a Cupei Mondiale, şi ambele reprezentative s-au calificat în 16-imi.
Pentru Japonia a marcat Maeda (56), iar pentru Suedia a înscris Elanga (62).
Japonia se califică în 16-imi de pe locul 2, cu 5 puncte, după ce a învins Tunisia, scor 4-0, şi a remizat cu Ţările de Jos, scor 2-2.
Suedia a acumulat 4 puncte, după ce a pierdut cu Ţările de Jos, scor 1-5, şi a învins Tunisia, scor 5-1.

