și-a accidentat grav adversarul, s-a așezat în genunchi și a început să plângă

• Liga 2: U ClujConcordia Chiajna, luni, 17:30, Digi Sport 1

• Liga 1: RapidGaz Metan Mediaș, luni, 20:30, Digi Sport 1

În minutul 22, Ashley Westwood a făcut o preluare lungă și, pentru a nu pierde minge, a trimis o pasă prin alunecare, moment în care adversarul Nikola Vlasic a căzut peste piciorul său și i-a provocat o accidentare la gleznă.

Dusan Vlasic, în lacrimi după ce l-a accidentat pe Ashley Westwood

După momentul impactului, Ashley Westwood a dat din mâini, solicitând rapid intervenția echipei medicale, iar Nikola Vlasic și-a dat imediat seama de gravitatea intrării sale.

Croatul și-a pus mâinile în cap, s-a așezat în genunchi pe gazon și a început să plângă.

Ashley Westwood a fost scos cu targa de pe teren, în timp ce Nikola Vlasic a fost cu greu calmat de către colegi. Mai mult, inclusiv adversari de la Burnley au venit și l-au consolat pe croat.

West Ham, egal cu Burnley

Partida de la Londra s-a încheiat la egalitate, 0-0, după ce Wout Weghorst a deschis scorul pentru Burnley în minutul 33, iar Thomas Soucek a egalat pentru gazde în minutul 74.

După rezultatul de duminică, West Ham e pe locul șapte în Premier League, cu 52 de puncte, în timp ce Burnley se află pe poziția a 18-a, cu 25 de puncte.

Etichete: west ham burnley , nikola vlasic , ashley westwood