Zeci de persoane au fost evacuate, duminică seară, dintr-un tren, după ce din unul dintre vagoane a început să iasă fum. La faţa locului intervin pompierii.
Incidentul, gestionat la către pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Bistriţa-Năsăud, a fost semnalat la un tren de călători aflat în gara Salva.
Autorităţile au fost solicitate să intervină după ce s-a observat că din unul dintre vagoane iese fum.
Potrivit ISU Bistriţa-Năsăud, 25 de persoane s-au eutoevacuat.
La ora transmiterii acestei ştiri pompierii intervin pentru identificarea sursei de fum şi gestionarea situaţiei.









