Guvernul Venezuelei restrânge accesul în cea mai afectată zonă de dublul cutremur de miercuri, a anunţat într-o alocuţiune televizată ministrul de Interne Diosdado Cabello, relatează AFP.
Accesul în statul La Guaira (nord) a fost restrâns începând de vineri seara, la ora locală 20.00 (sâmbătă, 3.00, ora României), a anunţat ministrul venezuelean.
Preşedinta interimară venezuleană Delcy Rodriguez a cerut anterior populaţiei să nu se ducă în La Guaira, la aproximativ 40 de kilometri de Caracas, în vederea unei facilitări a operaţiunilor de salvare.









