Echipa spaniolă Las Palmas a învins luni seara, în deplasare, scor 3-2, formaţia Valencia, în etapa a 10-a din La Liga.

Valencia a deschis scorul prin Pepelu, în minutul 14, din penalti, dar oaspeţii au egalat în minutul 43, când a înscris Alex Munoz, iar în minutul 53 au trecut în avantaj prin reuşita lui Fabio Silva.

Gazdele au avut un jucător eliminat, în minutul 69, pe Pepelu, pentru ca în minutul 84 Moleiro să înscrie pentru oaspeţi. Tarrega a marcat ultimul gol al partidei, în minutul 90+4, şi derbiul codaşelor Valencia – Las Palmas s-a terminat 2-3.

Las Palmas a reuşit prima victorie stagională şi e pe 19, cu 6 puncte, în timp ce Valencia are tot 6 puncte şi ocupă ultimul loc, al 20-lea.

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.