Campioana Angliei Manchester City a învins duminică, în deplasare, scor 2-1, formaţia Wolverhampton, în etapa a opta din Premier League.

Gazdele au deschis scorul pe Molineux, prin Jorgen Strand Larsen, încă din minutul 7. Oaspeţii au egalat în minutul 33, când Jeremy Doku a pasat, iar Josko Gvardiol a înscris pentru 1-1. Campioana Angliei a marcat golul victoriei în minutul 90+5. Phil Foden a fost omul cu assistul, iar John Stones a înscris cu o lovitură de cap. Golul a fost confirmat de VAR şi Manchester City s-a impus la Wolverhampton cu 2-1.

„Cetăţenii” sunt lideri în Premier League, cu 20 de puncte, în timp ce Wolverhampton e ultima în clasament, cu un singur punct din opt etape.

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.