Delegaţia iraniană care a participat duminică la negocieri cu Statele Unite, mediate de Pakistan şi Qatar, se întoarce luni la Teheran, ”după 18n ore de negocieri intense”, anunţă luni ahenţia iraniană oficială de presă, relatează AFP.
Echipa iraniană a fost condusă de către influentul preşedinte al Parlamentului iranian, Mohammad Bagher Ghalibaf.
Din delegaţie a mai făcut parte ministrul iranian de Externe Abbas Araghchi.
Echipa a ”părăsit clădirea în care s-au desfăşurat negocierile după aproximativ 18 ore de negocieri şi consultări intense”, potrivit Irna.
”Negocieri tehnice” urmează aă aibă loc toată săptămâna în Elveţia, sceie Irna.








