Echipa spaniolă Real Madrid a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia Celta Vigo, în etapa a 10-a din La Liga.

Kylian Mbappe a deschis scorul, pentru Real Madrid, pe Estadio Abanca-Balaidos, în minutul 20, iar Vinicius Junior a trecut pe lângă gol în două rânduri, în minutele 39 şi 41.

Swedberg a egalat pentru Celta după pauză, în minutul 51, dar Vinicius a marcat repede, în minutul 54. Golul brazilianului a fost invalidat de VAR pentru o poziţie de ofsaid, însă Vinicius a înscris golul victoriei Los Blancos în minutul 66, din pasa lui Modric.

Real s-a impus cu 2-1 şi are 24 de puncte, cu ajutorul cărora se situează pe locul secund în clasament. Celta Vigo are 13 puncte şi este pe locul 10.

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.