Echipa Unirea Slobozia a învins duminică, în deplasare, scor 2-0, formaţia Oţelul Galaţi, în etapa a 14-a din Superliga.

Elevii lui Adrian Mihalcea au marcat în prima repriză, prin Afalna, dar golul din minutul 39 a fost anulat pentru ofsaid. Însă oaspeţii au deschis scorul în minutul 47, când a marcat Perianu, cu o lovitură de cap. Gălăţenii au rămas în zece după eliminarea lui Stevanovic, în minutul 77, când Unirea Slobozia a primit şi penalti, dar portarul gazdelor, Iustin Popescu a apărat lovitura de pedeapsă executată de Toma. Şerbănică a stabilit scorul final în minutul 85 şi Unirea Slobozia urcă până pe locul 12, cu 15 puncte, în timp ce Oţelul e pe 7, cu 19 puncte.

OŢELUL: I. Popescu – D. Maftei (R. Tănasă 59), Stevanovic, Angha, Tomasevic – Cisotti, Zivulic, Joao Lameira – Maciel (A. Pop 59), Juric (Bourard 80), Djuric (Adăscăliţei 59). ANTRENOR: Dorinel Munteanu

UNIREA SLOBOZIA: D. Rusu – Dorobanţu (Ibrian 82), Antoche, Pospelov, C. Toma – Coadă, Perianu – Afalna, Purece, Aganovic (Şerbănică 61) – Gele. ANTRENOR: Adrian Mihalcea

Cartonaşe galbene: Ciostotti 30, Bourard 81 / Antoche 70

Cartonaş roşu: Nikola Stevanovic (Oţelul Galaţi) min. 77

Arbitri: Iulian Călin – Romică Bîrdeş, Cosmin Vatamanu

Arbitri VAR: Sebastian Colţescu – Cristina Mariana Trandafir

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.