Fotbalistul echipei Gaziantep FK, Deian Sorescu, a înscris un gol în meciul câştigat, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, în faţa formaţiei Konyaspor, în etapa a zecea a campionatului Turciei.

Sorescu a marcat golul de 3-1, în minutul 81.

Alexandru Maxim a pasat decisiv la golul de 1-1 al gazdelor, înscris de Ersoy, în minutul 28. Pentru Gaziantep a marcat şi Lungoyi, în minutul 61.

Konyaspor a înscris prin Ndao, în minutul 13.

Maxim a jucat până în minutul 75, iar Sorescu până în minutul 88.

Echipa celor doi români ocupă locul 15 în clasament, cu nouă puncte. Konyaspor este pe 12, cu 11 puncte. Lider este Galatasaray, care a obţinut 25 de puncte în nouă meciuri.

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.